تمام اخبار مربوط به کانادا

canada flag

آزمون پت – Pet test

لوگو آزمون PET

آزمون پت و یا همان PET / preliminary English test هر سال ۶ بار در تاریخ هایی که از پیش تعیین شده است در ۲۴۰۰ مرکز رسمی امتحانی دانشگاه کمبریج انگلستان و در بیش از ۱۳۰ کشور دنیا برگزار می شود. این آزمون در ماه های مارچ، می، جون (۲ بار) ، نوامبر و دسامبر برگزار می شود و داوطلبان شرکت در این آزمون باید حداقل ۱۰ هفته پیش از برگزاری آزمون ثبت نام کنند. کارنامه اولیه این آزمون نیز حدود ۵ و یا ۶ هفته پس از برگزاری آزمون اعلام خواهد شد. گواهینامه آزمون پس از ۱۰ هفته بعد از برگزاری آزمون آماده است.
این آزمون که در دو شکل بزرگسالان و مدارس برگزار می شود، مانند بسیاری از آزمون های بین المللی زبان ۴ مهارت عمومی داوطلبان را مورد ارزیابی قرار می دهد. این مهارت ها شامل مهارت های خواندن، نوشتن، شنیدن و صحبت کردن است. مدت زمان برگزاری آزمون اول که خواندن و نوشتن می باشد ۱ ساعت و ۳۰ دقیقه بوده، آزمون شنیدن ۳۰ دقیقه و صحبت کردن که به صورت رو در رو میان آزمون گیرنده و داوطلب برگزار می شود حدود ۱۱ دقیقه است.

 

امتحان اول: Reading & Writing (مدت زمان ۱ ساعت ۳۰ دقیقه)

Reading – میزان توانایی درک اطلاعات از علایم و مقالات عمومی داوطلبین در این آزمون سنجیده می شود. داوطلبین توانایی خود را در استخراج اطلاعات از متون کوتاه به همراه درک نظر نویسنده و تأثیر آنها روی خوانندگان جامعه هدف مورد ارزیابی قرار می دهند.
Writing – داوطلبین باید قادر باشند تا موقعیت ها، نظرات و رویداد ها را شرح داده و بنویسند.

 

امتحان دوم: Listening (مدت زمان ۳۰ دقیقه)
داوطبین توانایی شان را در استخراج اطلاعات از مکالمات ضبط شده با سطح دشواری متفاوت نشان می دهند.

امتحان سوم: Speaking (مدت زمان حدود ۱۱ دقیقه)

این آزمون به صورت دو نفره اجرا می شود. دو ممتحن بیان شفاهی داوطلبین، که باید قادر به درک و پاسخ صحیح باشند، را مورد ارزیابی قرار می دهند.