دبیرستان ها

12 مدرسه از 80 مدرسه وینی پگ دبیرستان هستند. از این 12 دبیرستان, 6 مدرسه پذیرای دانش آموزان خارجی می باشند. دانش آموزان با پیوستن به این مدارس, می توانند موضوعات درسی را به زبان انگلیسی و فرانسوی بیاموزند. لازم به ذکر است که وینی پگ در جذب دانش آموزان خارجی  همواره موفق بوده و مدرسین آن با تبحر ویژه خود تجربه فراگیری زبان را در کنار درس های مدرسه می گنجانند. دانش آموزان با پیوستن به وینی پگ نه تنها انتخابی عالی و مقرون به صرفه می کنند, بلکه به مجموعه ای می پیوندند که شعار آن " تنوع دانش آموزی, تساوی و حضور محصلین در همه ارکان تحصیلی" است.

متقاضیان تحصیل در وینیپگ, در تمامی مراحل تقاضای تحصیلی, ورود به مدرسه, و حضور در کلاس ها از حمایت تمام و کمال گروه حامی دانش آموزان خارجی برخوردار خواهند شد.

  1. Churchill High school

مدرسه ای با شعار غرور و سنت

به عنوان عضوی از یونسکو, صلح هسته اصلی مجموعه های دانش آموزی و تحصیلی این دبیرستان است. این دبیرستان با قرار دادن صلح به عنوان عنصر اصلی, بر 4 پایه ی اصلی بنا شده است: یادبگیریم تا بدانیم, یاد بگیریم تا اجرا کنیم, یاد بگیریم تا باشیم و یاد بگیریم تا باهم زندگی کنیم. علاوه بر مباحث درسی همگانی, برنامه های آموزشی دیگری که از سوی مدرسه ارایه می شوند از این قرار هستند: هنرهای صنعتی, برنامه ورزشی و برنامه هنرهای نمایشی. همچنین تیم هاکی آکادمی چرچیل, پذیرای دانش آموزانیست که در سطح عالی مشغول ورزش هاکی هستند. در این مدرسه سالانه 550 نفر ثبت نام کرده و دانش آموزان می توانند از کلاس هفتم تا دوازدهم در آن تحصیل کنند.

کالج چرچیل

این کالج دارای یک سیستم خطییست که سال تحصیلی در آن به دو ترم تقسیم نشده است. درس ها در آن به زبان فرانسوی تدریس می شوند, تمامی معلمین و کارمندان مدرسه به این زبان صحبت می کنند. و البته کارمندان بخش ثبت نام آن کاملا دوزبانه هستند. محوطه این کالج با محوطه دبیرستان چرچیل یکی بوده, از این رو بسیاری از برنامه های تحصیلی, کلوپ ها و امکانات این دو مدرسه یکی هستند.

دبیرستان و کالج چرچیل در کرانه ی رود سرخ واقع شده اند. زمین ورزش دبیرستان چرچیل در نزدیکی امکانات قایقرانی و مسیر پیاده روی این رود قرار گرفته است.

  1. Grant Park High School

متعهد به بهترین بودن

آنچه برای این دبیرستان حایز اهمیت است  این است که درس های مدرسه در زمینه های هنرهای تصویری و نمایشی, فعالیت های ورزشی و جسمانی, هنر های عملی و آموزش های مرتبط به تکنولوژی هستند. همچنین فعالیت های فوق برنامه ای که در این مدرسه ارایه می شوند کم نیستند. فارغ التحصیلان این دبیرستان مستقیما  درمسیر دانشگاه و فارغ التحصیلی از آن قرار می گیرند. هر ساله بسیاری از دانش آموزان این مدرسه واجد شرایط قرار گرفتن در Advanced Placement National Scholars شده و همچنین در گذشته بورسیه های Cambridge و Rhodes  را از آن خود کرده اند. لازم به ذکر است که موفقیت های ورزشی در این مدرسه از اهمیت زیادی قایل هستند. دانش آموزان این مدرسه از زمانی که این مدرسه بنا شده است, بیش از 300 عنوان قهرمانی را در ورزش های مختلف در سطح منطقه و استانی کسب کرده اند. هرساله در این مدرسه در حدود 1300 دانش آموز در مقاطع هفتم تا دوازدهم ثبت نام می کنند.

این مدرسه در نزدیکی بسیاری از مغازه هایی که برای خرید مناسب هستند و مراکز خدماتی مختلف بنا شده است. ناگفته نماند که مرکز تفریحات آبی Pan Am , با بسیاری از برنامه های متنوع در نزدیکی این مدرسه واقع است.

 

  1. Daniel McIntyre Collegiate Institute

از سال 1882, این مدرسه در زمینه تحصیلی از سابقه ای درخشان برخوردار بوده است. در این مدرسه دانش آموزان از محیط تحصیلی پایبند به سنت ها برخوردار هستند. از دیگر ویژگی های این مدرسه می توان به برنامه ویژه و حرفه ای پزشکی و برنامه ی آموزش زبان اشاره کرد. همچنین از دوره های ارایه شده می توان دوره های فناوری تکنولوژی و دوره های Advanced  Placement را نام برد.. این مدرسه همچنین از یک برنامه ورزشی فوق العاده برخوردار بوده, دارای یک باشگاه ورزشی مدرن است و محوطه سربسته پیاده روی و دومیدانی مجزا دارد.

این موسسه آموزشی در منطقه ای  چند فرهنگی بنا شده است که ارزش های خانوادگی را ارج می دهند. همچنین در نزدیکی آن رستوران های بسیاری یافت شده و منطقه تجاری وینی پگ در همسایگی آن قرار دارد. در این مدرسه هرسال نزدیک به 1050 نفر در مقاطع نهم تا دوازدهم ثبت نام می کنند.

 

  1. Technical Vocational High School

مدرسه ای که در آن روحیه ی بالا ارجحیت دارد.

در این مدرسه فنی و حرفه ای دانش آموزان همچون دبیرستان های عادی در انتها مدرک دیپلم دریافت می کنند و در طول تحصیل خود در یک شاخه ی فنی و حرفه ای مهارت پیدا می کنند. مدرک دریافت شده کاملا مورد تایید است. فارغ التحصیلی از این دبیرستان بدین معناست که فارغ التحصیلان هم واحد های درسی مرتبط با آموزشهای فناوری را گذرانده وهم برای ورود به دانشگاه آماده شده اند. در این مدرسه هرساله 1250 دانش آموز در مقاطع نهم تا دوازدهم ثبت نام می کنند.

این مدرسه در منطقه ای نزدیک به  ساختمان بخش مدارس وینی پگ و مراکز آموزشی بین المللی واقع شده و در اطراف آن مغازه ها , رستوران ها و مراکز صنعتی مختلف وجود دارند.

 

  1. Kelvin High school

مدرسه ای با شعار شجاعت, حقیقت و مسیر درست

در این مدرسه دوره های یادگیری زبان برای مقاصد تحصیلی, برنامه دوزبانه انگلیسی و فرانوسی برای یادگیری زبان فرانسه و دوره ی دیپلم 2 ساله برگزار می شود. این دوره دیپلم دوساله برای دانش آموزان 16 تا 19 ساله بوده و از سوی بسیاری از دانشگاه ها پذیرفته می شود. از فعالیت های فوق برنامه می توان به دوره های رهبری دانش آموزان, دوره های ورزشی, برنامه های مربوط به هنرهای نمایشی و صنعتی  و در انتها کلوب های دانش آموزی با علایق و مقاصد مختلف اشاره کرد.این مدرسه همچنین مدارک اختصاصی در زمینه هنرهای نمایشی و هنرهای زیبا ارایه می کند. در سال های اخیر فارغ التحصیلان این مدرسه برجسته ترین بورسیه ها که مورد تایید و شناخته شده در منیتوبا هستند را دریافت کرده اند که از جمله آن ها می توان به بورسیه های Sir William Stephenson  و همچنین Cambridge  و Rhodes اشاره کرد. در این مدرسه هرساله در حدود 1300 دانش آموز ثبت نام کرده و در مقاطع نهم تا دوازدهم تحصیل می کنند. این دبیرستان در منطقه ای مسکونی با قدمتی تاریخی بنا شده و دسترسی محلی به خیابان هایی را دارد که پر از بوتیک ها, رستوران ها و کافه ها هستند.

 

  1. Gordon Bell High school

صفاتی که  دانش آموزان این مدرسه را تعریف می کنند از قرار زیر هستند:

محترم, پذیرا, کنجکاو, دانا, فعال, در مقابل مشکلات منعطف و به فکر همنوعان خویش

این مدرسه به این حقیقت مفتخر است که دانش آموزان از فرهنگ ها و با تاریخچه های مختلف هستند. اما همچنان بایکدیگر هماهنگ عمل کرده و احترام متقابل را حفذ می کنند. این مدرسه یک از بهترین دوره های فراگیری زبان انگلیسی را  در منیتوبا برگزار می کند. در این مدرسه هر ساله 700 دانش آموز در مقاطع هفتم تا دوازدهم ثبت نام کرده و مشغول به تحصیل می شوند.

این مدرسه در قلب وینی پگ و در نزدیکی ساختمان های تجاری و دولتی مرکز شهر واقع شده است. و همچنین فاصله بسیار کمی با دانشکده واحد مرکزی دانشگاه وینی پگ دارد.