تمام اخبار مربوط به کانادا

canada flag

انتخاب مسیر صحیح می تواند هزینه تحصیل در کانادا را بشدت کاهش دهد

کانادا به دنبال بهبود بیشتر شرایط تحصیلی دانشجویان بین المللی است

اتحادیه دانشجویی کانادا (CASA)، گروهی که 270،000 دانش آموز پس از یک دوره متوسطه را تشکیل می دهند، گزارش هایی را برای حمایت بیشتر از دانشجویان بین المللی که در کانادا تحصیل می کنند، منتشر کرده است. این گزارش در زمانی که تعداد دانشجویان بین المللی کانادا در حال افزایش است و مشارکت دانشجویان بین المللی در کانادا بیشتر از قبل شده است، نیازمند بسیاری از مدارس، کالج ها و دانشگاه های کانادایی است تا بتوانند به سرعت به تغییرات و  پویایی پردیس ها بپردازند.

گزارش CASA اشاره می کند که دولت کانادا دانشجویان بین المللی با استعداد را به عنوان نامزدهای ایده آل برای مهاجرت و نیازی برای کاهش کمبود مهارت در نیروی کار کانادا می داند. CASA  اشاره می کند که کالج ها و دانشگاه های کانادا فعالانه در حال پذیرفتن دانشجو هستند  و همچنین دانش آموزان بین المللی را به کانادا (با درخواست ویزا) فرا می خوانند.

انتخاب مسیر صحیح می تواند هزینه تحصیل کمی را برای شما در کانادا بوجود آورد

تحقیقات اخیر دفتر آموزش بین المللی کانادا (CBIE) نشان داده است که رضایت دانشجویان بین المللی از تحصیلات خود در کانادا بسیار بالا است (93٪ راضی و 55٪ بسیار راضی هستند). در این بررسی ها مشاهده شده برخی دانشجویان بین المللی در مورد قیمت گذاری نگران هستند، آنها نگران هستند که هزینه های تحصیل دانشجویان بین المللی برای موسسات کانادا افزایش یابد. اما دولت کانادا از آنجایی که قصد تامین نیروی متخصص خود را دارد حتی سعی می نماید هزینه های تحصیل را برای دانشجویان بین المللی کاهش دهد.

نکته کلیدی آن است که دیده شده دانشجویان بهتر است در مقطع لیسانس اقدام به تحصیل در کانادا نمایند. در 3 سال تحصیل در کانادا می توانند حین تحصیل شغل دانشجویی داشته باشند و مقداری از هزینه های خود را تامین کنند. اما قسمت سخت این مسیر فقط پایان رساندن مقطع لیسانس (3 یا 4 سال ) است. پس از آن اکثر افراد برای سیستم مهاجرتی اقدام کرده اند و می توانند به راحتی شغل مناسب پیدا کنند و پس از آن اگر تمایل به ادامه تحصیل داشتند می توانند مانند یک کانادایی با یک / سوم هزینه دانشجویان بین المللی به تحصیل خود ادامه دهند.