تمام اخبار مربوط به کانادا

canada flag

برنامه های انتقال دانشگاه University Transfer Programs

University Transfer Programs

بسیاری از کالج ها و پلی تکنیک ها با دانشگاه ها توافق نامه دارند که دوره های خاصی قابل انتقال به دانشگاه هستند . این دوره ها بسیار مورد توجه قرار گرفته اند. در این روش دانشجو می تواند 2 سال را در یک کالج یا مرکز پلی تکنینک بخواند و 2 سال آتی را در دانشگاهی که با کالج قرارداد انتقال دانشجو دارد.

چرا باید یک  دانشجو این مسیر تحصیلی را انتخاب نماید؟

کالج ها اغلب کلاس های کوچکتری را ارائه می دهند، دسترسی بیشتری به مربیان، هزینه های خوابگاه و هزینه های مسکن شخصی کمتر و فضای شخصی تر دارند. این برای دانشجویان بین المللی بسیار مهم است. بسیاری از دانشجویان بین المللی قبل از رفتن به یک دانشگاه، اگر به دنبال اهداف خود هستند یک مدرک تحصیلی در یک کالج را انتخاب کنند که یک گزینه بسیار راحت و حمایتی باشد. به این ترتیب، در ادامه تحصیل در دانشگاه (2 سال پایانی تحصیل) با تجارب بیشتری وارد می شوند و می توانند دوره دانشگاه را راحتر به پایان برسانند .

برنامه های انتقال دوره در دانشگاه در سراسر کانادا عبارتند از کلیه رشته ها برای مثال: تجارت، بازرگانی، روزنامه نگاری، هنر، آموزش، مهندسی، علوم، و علوم کامپیوتر … و بسیاری دیگر.

شما برای آگاهی از این دوره ها و دانشگاههایی که می توانید در آن تحصیل نماید با مشاوران موسسه Apply Options تماس حاصل فرمائید.

در سیستم تحصیلی کانادایی، دانشجویان مجبور نیستند بین یک آموزش علمی و یک آموزش مبتنی بر تجربه عملی، یکی را  انتخاب کنند. آنها می توانند هر دوی آنها را در صورت تمایل با انعطاف پذیری سیستم و همکاری کالج ها، دانشگاه های پلی تکنیک و دانشگاه ها تجربه کنند. در بسیاری از برنامه های این روش، دانش آموزان ممکن است برای انجام تحقیقات و یا تکمیل دوره وارد همکاری در صنعت با یک مرکز صنعتی و تجاری شوند. این به ویژه برای دانش آموزانی که به دنبال کار در کانادا پس از فارغ التحصیلی بهترین گزینه است

علاوه بر این، سیستم کانادایی در مورد شرایط منحصر به فرد دانش آموزان انعطاف پذیر است. برخی از دانش آموزان ممکن است منابع مالی محدودی داشته باشند برخی دیگر باید مهارت های زبان خود را بهبود ببخشند؛ دیگران ممکن است نیاز به ارتقاء نمرات یا پیش نیازهای خود داشته باشند تا بتوانند به یک برنامه انتخابی مناسب بروند. در این موارد خاص می تواند از طریق برنامه های آموزش از راه دور distance learning  در کانادا قبل از آنکه به کانادا قدم بگذارند، دوره را به صورت اینترنتی بخوانند و مدرک دریافت نمایند. برای همه این شرایط ، در سیستم کانادایی گزینه هایی برای کمک به دانشجویان بین المللی برنامه ادامه تحصیل شما وجود دارد. برای آگااهی از این دوره ها باید با مشاوران موسسه تماس حاصل فرمائید.