تمام اخبار مربوط به کانادا

canada flag

شرایط دریافت ویزای 5 ساله دانشجویی و اقامتی امارات اعلام شد

به گفته شیخ محمد بن راشد ال مکتوم، معاون رئیس جمهور و نخست وزیر امارات متحده عربی و حاکم دبی دانشجویان بین المللی از سال 2018 می توانند درخواست ویزای 5 ساله امارات را نمایند، قبل از این قانون دانشجویان می توانستند ویزای یکساله دریافت کنند و پس از یکسال درصورتی که بازهم دانشجو بودند آنرا برای یک سال دیگه تمدیدد نمایند. حتی در قانون جدید دیده شده دانشجویان فارغ التحصیل در امارات می توانند برای اقامت پس از پایان تحصیل نیز اقدام نمایند و ویزای اقامتی 5 ساله دریافت کنند. دولت امارات اعلام کرده در حال نهایی کردن قانونی است که دانشجویان ممتاز دانشگاههای امارات بتوانند برای ویزای اقامتی 10 ساله اقدام نمایند که جزئیات آن بزودی اعلام خواهد شد. همچنین دیده شده خانواده های درجه اول دانشجویان نیز می توانند از این مزایا برخوردار شوند.

امارات در سالهای اخیر به دنبال افزایش شعبه های دانشگاههای برتر دنیا در امارات می باشد، طبق آمار بعد از چین، امارات دومین پایگاه برنچ های دانشگاههای دنیا است. محمد عبدالله، مدیر عامل شهر علمی و دانشگاه های بین المللی دبی (DIAC) و پارک علم دبی، گفت که انتظار می رود که دانشگاه های برنچ  بیشتر در این منطقه مستقر شوند. با این حال، او هشدار می دهد که دانشگاه هایی که برای شروع در DIAC برنامه ریزی می کنند، به دقت بررسی می شوند و یک فرایند انتخاب دقیق اعمال خواهد شد.

امروز دبی میزبان 200 ملیت در خود است و تقریبا 90 درصد از جمعیت دبی خارجی ها هستند. نکته ای که باید در انتهای این گزارش اشاره کنیم این است که امارات از لحاظ کیفی آموزش و زندگی در سطح بالایی در دنیا قراردارد اما از طرف دیگر هزینه های تحصیل و زندگی بسیار بالا می باشد.