تمام اخبار مربوط به کانادا

canada flag

قوانین جدید کانادا برای دانشجویان خارجی در شرایط کورونا و فرصت خوب برای تحصیل در کانادا

در حرکتی که طی یک ماه گذشته بسیار پیش بینی شده بود، سازمان مهاجرت ، پناهندگان و شهروندی کانادا (IRCC) اعلام کرده است که قوانین انعطاف پذیر تری برای واجد شرایط بودن دانشجو در برنامه اجازه کار پس از فارغ التحصیلی کانادا (PGWP) برای بقیه سال باقی خواهد ماند. Post Graduate Work Permit

در بیانیه ای در 14 می ، IRCC تأیید کرد که کاهش قوانین PGWP – که قبلاً فقط برای دانشجویانی که در ماه می یا ژوئن سال جاری قصد داشتند تحصیل در کانادا را شروع کنند اعمال شده بود. اکنون برای کسانی که قصد شروع تحصیل در این پاییز را دارند نیز اعمال می شود.

قوانین اصلاح شده به دانشجویان این امکان را می دهد تا حداکثر 50٪ از دروس خود را از راه دور (آنلاین) ، از خارج از کانادا ، بدون هیچ گونه تأثیر در صلاحیت PGWP خود انجام دهند. بیانیه IRCC توضیح می دهد ، “در شرایط عادی ، معیارهای PGWP توانایی دانشجویی بین المللی برای پیگیری برنامه از طریق یادگیری از راه دور ، از داخل یا خارج از کانادا را محدود می کند و مدت زمان تحصیل در خارج از کانادا از طول مدت اجازه کار برای آن ها کسر می شود.”

“واجد شرایط بودن PGWP برای دانشجویان بین المللی که دوره های پاییز 2020 آنها به دلیل COVID-19 به صورت آنلاین انجام می شود ، تحت تأثیر قرار نمی گیرد … دانش آموزان در این شرایط ممکن است کلاسهای خود را در حالی که در خارج از کانادا هستند شروع کنند و در صورتی که نتوانند سفر کنند ،  این امکان وجود دارد 50٪ از برنامه خود را از طریق آموزش از راه دور تکمیل کنند.”

“علاوه بر این ، آنها از مدت اجازه کار بعد از فارغ التحصیلی تحصیل در خارج از کانادا ، که تا 31 دسامبر سال 2020 انجام می شود ، کم نمی کنند.”

اهمیت این پیشرفت به اهمیت برنامه کاری خود بعد از تحصیلات تکمیلی باز می گردد. PGWP  این امکان را برای دانشجویان بین المللی فراهم می کند که حداقل 8 ماه از برنامه خود را پشت سر بگذارند تا برای به دست آوردن تجربه کاری ارزشمند در کانادا بمانند ، تجربه ای که می تواند به سمت یک برنامه آینده برای اقامت دائم در کشور باشد. بسته به طول برنامه تحصیلی آنها ، دانشجویان ممکن است واجد شرایط کار پس از تحصیلات تکمیلی تا سه سال باشند.

این تجربه به نوبه خود می تواند پله ای برای اقامت دائم در کانادا باشد. به عنوان مثال ، برنامه ورود کانادا به یک سیستم مبتنی بر امتیاز برای ارزیابی متقاضیان متکی است. برای کسانی که تحصیلات پس از دوره متوسطه را در کانادا به پایان رسانده اند ، امتیازهای اضافی اعطا می شود و کسانی که دارای تجربه کار در کانادا هستند می توانند امتیازات بیشتری را نیز جمع کنند.

همچنین IRCCمی افزاید: “دانشجویان بین المللی غالباً نامزدهایی عالی برای درخواست دائم در کانادا هستند ،”  نزدیک به 54،000 دانشجوی سابق در سال 2018 دارای اقامت دائم در کانادا هستند. ”

تحلیلی از شرایط همکنون – خرداد 1399 – با توجه به موضوع کورونا و بسته بودن مرزها برای رفتن دانشجویان خارجی به کانادا تعداد دانشجویان خارجی کانادا حداقل برای یک ترم و شاید برای دو ترم تقریبا صفر است ازاینرو منبع درآمدی این دانشگاهها بشدت کاهش یافته است (بازکردن این بحث بسیار وقت گیر لست و شاید در مقاله ای جداگانه به آن پرداخته شود) حال آنکه پیش بینی می شود دانشگاهها برای تامین مالی خود و دریافت دانشجو ، ظرفیت های خود را افزایش دهند و از طرف دیگر راحتر با شرایط ساده تری پذیرش بدهند. حتی پیش بینی می شود پس از بازگشایی مرزها اعطای ویزا برای 6 ماه تا شاید یکسال ساده تر گرفته شود. این شرایط را فرصت خوبی می بینیم که دانشجویان سریعتر مدارک لازم را حاضر کنند و برای اپلای اقدام نمایند. سازمان اپلای آپشن نماینده بیش از 20 دانشگاه کانادایی می باشد و شما می توانید بدون پرداخت هزینه (البته فقط اپلیکشین فی پرداخت می نمائید) پذیرش خود را از این دانشگاهها دریافت کنید. ما در پروسه ویزا نیز همراه شما هستیم. به صفحه دانشگاههای کانادا مراجعه کنید.

2020 -31 – May