تمام اخبار مربوط به کانادا

canada flag

نیوزلند فرصتی استثنایی برای تحصیل و اقامت در سال 2019

ارقام جدید از وزارت علوم نیوزیلند (ENZ) نشان می دهد که جذب دانشجو برای بخش آموزش بین المللی این کشور از سال 2017 تا کنون به شدت رشد کرده است و دانشجویان بین المللی، کشور نیوزلند را برای مزیتهایی که در ادامه به آن اشاره خواهد شد به عنوان محل تحصیل خود انتخاب کرده اند. در آمار ارائه شده توسط وزارت  علوم نیوزلند در بین سال های 2014 تا 2017  نشان می دهد، تعداد دانشجویان  بین المللی کشور دو برابر شده است. در آمار ارائه شده دیده شده تعداد دانشجویان چینی که علاقه تحصیل در نیوزلند را دارند به شدت افزایش یافته است. نکته همهم این است که چین یکی از کشورهای مورد تقاضای دانشجویان خارجی بخصوص در سالهای 1396 و 1397 برای ایرانیان مقصد مناسبی برای تحصیل بوده، حال آنکه بسیار از چینی ها کشور خود را برای تحصیل ترک و به نیوزلند می روند. کیفیت بالای تحصیلی و شرایط مناسب اقتصادی این کشور دلایل اصلی انتخاب نیوزلند به عنوان محل تحصیل می باشد.

نیوزلند فرصتی عالی برای تحصیل و کار:

“Grant McPherson مدیر اجرایی ENZ گفت:” مزایای آموزش بین المللی در نیوزیلند در سال گذشته به طور گسترده ای در سطح دنیا و منطقه ای شناخته شده است. ” همچنین “من اعتقاد دارم که این نتایج مثبت نشان می دهد بسیاری از مزایای اجتماعی، فرهنگی و اقتصادی است که دانشجویان بین المللی را به نیوزیلند جذب می کند.”

در یک توسعه مرتبط برای جذب دانشجو در نیوزلند، این کشور سیاست های جدیدی برای تقویت امکان کار در دوره تحصیلی و همچنین پس از فارغ التحصیلی اعلام شده است،  که از تاریخ 26 نوامبر 2018 به اجرا در آمده است.

این قوانین مناسب که برای ایرانیان نیز یک فرصت است بنا بر استراتژی بین المللی آموزش بین المللی نیوزلند برای سالهای 2018 تا 2030 اجرا خواهد شد . همانطور که ما  (موسسه Apply Options) در  اوائل سال جاری 1397 گزارش دادیم، سه هدف کلیدی این استراتژی دولت نیوزلند عبارتند از: (1) ارائه یک تجربه عالی آموزش بین المللی با کیفیت بسیار بالا ، (2) دستیابی به رشد پایدار (از طریق ارائه دهندگان آموزش عالی بین المللی با ارائه خدمات آموزشی و بازار هدف، در سراسر مناطق نیوزیلند) و (3) توسعه شهروندان جهانی و جذب مهاجران برای افزایش نیروی کارآمد کشور نیوزلند است.

طبق تجربه کارشناسان موسسه Apply Options در سالهای گذشته عموما کشورهای زمانی که استراتژی های جذب دانشجو و نیروی کار خود را نغییر می دهند و به عبارتی درهای خود را برای جذب این افراد باز می کنند در ابتدا به شرایطی بسیار مناسب پذیرش تحصیلی و ویزا می دهند و طبق اهدافی که برای این جذب دارند عموما باری هر کشوری تعداد مشخصی دانشجو و نیروی کار می خواهند. آنها بصورت بسیار دقیق تعداد ایرانیانی که به نیوزلند می روند را رصد می کنند. در ایتدا چون تعداد کم است به راحتی پذیرش تحصیلی و ویزا صادر می گردد زمانی که این تعداد افزایش می یابد با اعمال مقرارت جدید تعداد آنها را تعدیل می نماید و اگر تعداد دانشجویان نزدیک به سقف ایرانیان در آن کشور شود حتی با اعمال رویه های جدید تعداد ویزاهای بسیار کمی را به ایرانیان می دهند. این عدم ارائه ویزا  برای کسانی که می خواهند به استرالیا، کانادا و آلمان بروند همکنون مشاهده می شود و شاید شما هم تجربه این موضوع را داشته اید. حال آنکه نیوزلند با استراتژی جدید خود در سال 2018 فرصتی مناسب برای تحصیل و اقامت می باشد. شاید اقدام امروز شما بتواند بسیار راحتر از سال بعد باشد. نیوزلند چهارمین مقصد دانشجویان جهان است که مسلما کیفیت آموزش و امکان کاریابی و اقامت پس از تحصیل نتیجه این رتبه مناسب است.

در پایین نیز میزان رشد تعداد توریست ها، رشد اقتصادی و رشد تعداد دانشجویان خارجی در سالهای 2017 و 2018 مشخص شده است. که نشان از سرمایه گذاری و اندیشه های مثبت دولت نیوزلند در این حوزه ها می باشد.