تمام اخبار مربوط به کانادا

canada flag

هشدار وزارت بهداشت درباره اعزام دانشجو به خارج از کشور

لوگو وزارت بهداشت ایران

مرکز خدمات آموزشی وزارت بهداشت با اشاره به اطلاعیه قبلی در خصوص شرط گذراندن حداقل ۳۶ واحد با معدل بالای ۱۵ در دانشگاه‌های خارجی مورد تایید برای انتقال به داخل ایران و همچنین باتوجه به برخی اطلاعیه‌ها که از طریق موسسات اعزام دانشجو به خارج از کشور منتشر می‌شوند، از دانشجویان خواست پیش از اعزام به خارج از کشور به هشدار‌های وزارت بهداشت توجه کنند.

در اطلاعیه مرکز خدمات آموزشی وزارت بهداشت تاکید شده است:

در خصوص موضوع انتقال از دانشگاه‌های خارج به داخل کشور در رشته‌های علوم پزشکی، شرط گذراندن ۳۶ واحد صرفا برای افرادی است که قبل از تیرماه امسال تحصیل خود را شروع کرده‌اند.

انتقال صرفا از دانشگاه‌هایی صورت می‌گیرد که مورد تایید وزارت بهداشت بوده و فهرست این دانشگاه‌ها سالیانه در سایت مرکز خدمات آموزشی وزارت بهداشت منتشر می‌گردد.

دربخشی از مرکز خدمات آموزشی وزارت بهداشت آمده است: اخبار و اطلاعاتی که از طریق موسسات اعزام دانشجو به خارج از کشور منتشر می‌شوند به هیچ عنوان مورد تایید وزارت بهداشت نمی‌باشند.

وزارت بهداشت در این اطلاعیه تاکید کرده است:

برای انتقال داشتن شرایط حداقل معدل، شامل معدل کتبی دیپلم حداقل ۱۶ و معدل پیش‌دانشگاهی حداقل ۱۷، الزامی است و افرادی که معدل دیپلم و پیش دانشگاهی لازم را ندارند واجد شرایط نبوده و از اقدام به آغاز تحصیل در دانشگاه‌های خارجی به امید انتقال به دانشگاه‌های داخلی خودداری نمایند.