کالج ELS مالزی

معرفی کالج زبان ای ال اس در مالزی : کالج زبان ای ال اس ( کالج ELS مالزی) جز کالجهای خوب آموزش زبان در مالزی است که سیستم آموزش آن امریکائی میباشد و مدارک صادر شده از کالج در سطح مالزی بسیار عالی ارزیابی میشود برای مثال اگر کسی ۷ دوره زبان در این کالج بگذراند میتوانید با همین مدرک وارد دانشگاه یو پی ام مالزی شود و نیازی به شرکت در آزمون آیلتس ندارد علاوه بر این دانشگاه چندین دانشگاه دیگر در دنیا مدارک صادره از کالج ELS را به جای مدرک آیلتس میپذیرند .

نام کامل کالج زبان ای ال اس در مالزی:  ELS Language Centre

آدرس و موقعیت مکانی کالج زبان ای ال اس ( کالج ELS مالزی) : کالج زبان ای ال اس در مالزی ۳ شعبه دارد که به صورت زیر میباشند 

1- شعبه کالج زبان ELS در مالزی در منطفه سوبانگ جایا ( Subang Jaya ) – منطقه سوبانگ جایا جر یکی از مناطق خوب مالزی میباشد که فاصله زمانی کالج ELS در سوبانگ جایا تا مرکز شهر کوالالامپور تقریبا ۲۰ دقیقه رانندگی میباشد .
2- شعبه کالج زبان ELS در مالزی در شهر جوهور باهرو ( JOHOR BAHRU ) که جنوبی ترین شهر مالزی و هم مرز با کشور سنگاپور میباشد .که فاصله زمانی کالج ELS در شهر جوهور تا مرکز شهر کوالالامپور تقریبا ۴ ساعت رانندگی میباشد .

3- شعبه کالج زبان ELS در مالزی در دانشگاه UPM مالزی در شهر SERDANG – این مرکز فقط مختص دانشجویانی هست که نامه پذیرش از دانشگاه یو پی ام دارند ولی مدرک زبان برای شروع تحصیل در دانشگاه را ندارد و میتوانند دوره های زبان را قبل از شروع تحصیل در شعبه کالج ای ال اس در دانشگاه یو پی ام مالزی را بگذرانند .که فاصله زمانی کالج ELS در دانشگاه UPM تا مرکز شهر کوالالامپور تقریبا 20 دقیقه رانندگی میباشد .

نکته : کیفیت و برنامه های اموزشی در همه شعبه های کالج ای ال اس به یکصورت میباشد .

هزینه تحصیل در کالج زبان ای ال اس ( کالج ELS مالزی)  : هزینه های کالج زبان ای ال اس در مالزی برای دوره های مختلف در کالج زبان ELS در مالزی و همچنین زمان پرداخت هزینه ها در جدول زیر مشخص شده است . 

 

هزینه تحصیل در کالج زبان ELS در مالزی ( کلاسهای فشرده )
مدت دورهکل شهریهتعداد ساعت کلاسها در روزمدت ویزا
1 ماه 45205 ساعتویزا ندارد
2 ماه 87205 ساعتویزا ندارد
3 ماه125205 ساعتویزا ندارد
4 ماه 188005 ساعتویزا ندارد
5 ماه 22500 5 ساعتویزا ندارد
6 ماه259605 ساعت6 ماه
7 ماه 300605 ساعت1 سال
8 ماه 337505 ساعت1 سال
9 ماه374505 ساعت1 سال

نکته ۱ : شهریه های اعلام شده در جدول شامل هزینه تحصیل، ویزای دانشجویی ، بیمه خدمات درمانی، ازمون تعیین سطح، هزینه کتاب و ثبت نام میباشد. 

نکته ۲ : شهریه های اعلام شده همگی به رینگیت مالزی میباشند

نکته ۳ : نحوه پرداخت شهریه: زمان اخذ پذیرش نیازی به پرداخت هزینه نمیباشد و از کل مبلغ شهریه که در این جدول ذکر شده مبلغ 3000 رینگیت زمان اقدام برای ویزای دانشجویی میبایست به حساب کالج واربز شود و الباقی زمان ورود به مالزی در روز اول ورود مستقیم به کالج پرداخت میشود .

نکته ۴: بعضی از دوره ها همان طور که میبینید ویزا ندارند و مختص کسانی هست که ساکن مالزی هستند و ویزای مالزی را دارند مثل ویزای کار یا ویزای همراه یا اینکه بعضی از کشورها زمان ورود به مالزی ۱ الی ۳ ماه ویزا در فرودگاه میگیرند به عنوان ویزای توریستی و میتوانند در دوره های بدون ویزا به مدت زمانی که ویزای توریستی دارند در کالج تحصیل کنند .

 

شرایط ثبت نام و اخذ ویزای دانشجویی در کالج زبان ELS در مالزی : داشتن حداقل مدرک دیپلم و سن بین ۱۸ الی ۳۵ سال . 


خوابگاه های کالج زبان ELS در مالزی :
با توجه به اینکه تقریبا ۹۰٪ دانشجویان خارجی برای زبان اموزی در کالج زبان ELS شعبه Subang Jaya را انتخاب میکنند ، در فاصله ۱۰ دقیقه ای کالج دو آپارتمان وجود دارد که دانشجویان میتوانند یک اتاق در یکی از این دو آپارتمان برای محل سکونت خود انتخاب کنند . در جدول زیر هزینه های اتاقها مشخص شده است .

هزینه خوابگاه در کالج ای ال اس مالزی به رینگیت مالزی
نام آپارتماناجاره اتاق برای هر ماه
Casa Tiara1000 الی 1200
Menara Rajawali650 الی 900


مراحل ثبت نام و اخذ ویزای دانشجویی در کالج زبان ای ال اس در مالزی :

مرحله اول اخذ پذیرش از کالج : برای اخذ پذیرش تحصیلی مدارک زیر را به صورت اسکن شده از طریق ایمیل به پشتیبانی گروه ما ارسال کنید حداکثر در ۳ روز کاری نامه پذیرش شما را از کالج زبان ELEC در مالزی دریافت و به ایمیل شما ارسال میکنیم.

1- صفحه اول پاسپورت 

2- یک قطعه عکس رنگی با زمینه سفید و تمام رخ .

مرحله دوم اقدام برای ویزای دانشجویی : بعد از اخذ پذیرش مدارک زیر را به صورت اسکن شده به ایمیل ما ارسال نمایید و گروه ما پروسه دریافت ویزای دانشجویی را برای شما انجام میدهند .

۱- کلیه صفحات پاسپورت حتی صفحات خالی – صفحه های پاسپورت باید در وسط برگه A4 اسکن شود .

۲- مدرک دیپلم و ریز نمرات ( هم ترجمه شده با تایید دادگستری و هم فارسی )

۳- فرمهای تکمیل شده معاینات پزشکی

۴- رسید هزینه اخذ ویزا که در جدول بالا مشخص شده است . برای نحوه واریز مبلغ .

بعد از دریافت مدارک بالا تقریبا ۴۵ روز زمان میبرد نامه تاییدیه ویزای شما صادر شود. بعد از صدور نامه تاییدیه ویزا به ایمیل شما ارسال میشود  که نام این نامه VDR یا VAL میباشد .

مرحله سوم رزرو خوابگاه : در صورتی که تمایل دارید از خوابگاه های کالج ای ال اس استفاده کنید ، در این مرحله میبایست تصویر بلیط خود و نوع اتاقی را که میخواهید به پشتیبانی گروه ما ارسال کنید که خوابگاه مورد نظر شما را هماهنگ کنند .


مرحله چهارم دریافت ویزای سوشیال دو ماهه ورود به مالزی از سفارت مالزی در کشور محل اقامت: بعد از گرفتن نامه پذیرش در مرحله اول و نامه تاییدیه ویزا در مرحله دوم  میبایست مدارک زیر را به سفارت مالزی در کشور محل اقامتتان ببرید و درخواست ویزای سوشیال دو ماهه کنید . 

۱- نامه پذیرش از کالج که در مرحله اول دریافت کردید

۲- نامه تاییدیه ویزا (‌ VAL ) که در مرحله دوم دریافت کردید

۳- اصل و کپی پاسپورت

۴- دوقطعه عکس رنگی با زمینه سفید

۵- بلیط یک طرفه و یا دو طرفه به مالزی

۶- نامه تامین مالی ( موجودی حساب ) به مبلغ ۸ میلیون تومان 

بعد از تحویل مدارک بالا به سفارت تقریبا ۷ الی ۱۰ روز کاری ویزای سوشیال شما صادر میشود. سپس میتوانید تحویل بگیرید و به مالزی سفر کنید.


مرحله پنجم هماهنگی برای استقبال در فرودگاه مالزی : کلیه دانشجویان خارجی که با ویزای دانشجویی وارد مالزی میشوند بعد از رسیدن به فرودگاه مالزی نمیتوانند از فرودگاه خارج شوند و از قبل باید هماهنگی های لازم را انجام بدهید که نماینده کالج در روز رسیدن شما به فرودگاه بیایید و کارهای اداری مربوط به خروج شما از فرودگاه را انجام بدهند و شما را از فرودگاه به کالج منتقل کند. برای انجام این مرحله میبایست تصویر بلیط خود و فرم مشخصات پرواز را تکمیل نمایید و به ایمیل پشتیبانی ارسال کنید سپس در دو روز کاری هماهنگی های لازم انجام میشود و مشخصات و اطلاعات تماس نماینده کالج که به فرودگاه می آید را به ایمیلتان ارسال میکنیم .

 

مرحله ششم ثبت نام نهایی در کالج و پرداخت شهریه : در این مرحله ابتدا در ازمون تعیین سطح زبان در کالج شرکت میکنید و بعد از آن شهریه کالج را پرداخت میکنید سپس ثبت نام شما نهایی میشود و برنامه کلاسها از طرف کالج به شما داده میشود .


مرحله هفتم انجام ازمایشات پزشکی بعد از ورود و درج ویزای دانشجویی در پاسپورت: کلیه دانشجویان میبایست دو بار آزمایشات پزشکی را انجام بدهند . یکبار قبل از ورود به مالزی و یکبار هم بعد از ورود به مالزی . در این مرحله آزمایشات پزشکی مورد نظر را در کلینیکی که کالج معرفی میکند انجام میدهید و نتیجه را به همراه اصل پاسپورت به کالج تحویل میدهید سپس کالج اصل پاسپورت شما را به اداره مهاجرت ارسال میکند و ویزای دانشجویی به صورت استیکر در پاسپورت شما درج میشود و اصل پاسپورت به شما تحویل داده میشود .