کالج NIC در جزیره North Island Vancouver  واقع شده است این جزیره در فاصله 35 دقیقه ای پروازی با شهر ونکور واقع شده است و در غرب ونکور می باشد. همچنین در نزدیکی دانشگاه ونکور ایلند می باشد.

چرا کالج NIC را انتخاب کنیم؟

کالج ها در کانادا معنی مشخصی دارند، منظور این است که برنامه های آموزشی و دوره های کارآموزی که بعد از دوره برای دانشجو تعیین شده برای آن است که دانشجو برای بازار کار دانش آموخته و تجربه کسب نماید. همچنین شرکتها و سازمانها برای نیروهایی که می خواهند با سطح تحصیل لیسانس کارمند استخدام کنند عموما از کالج ها استخدام می نمایند.

کالج NIC نیز حتی با یکسری از کمپانی ها در ارتباط است که بعد از پایان تئوری و کلاسها دانشجو را به این شرکتها معرفی می نماید. البته باید به این نکته اشاره کرد که این کالج دارای دو دفتر

Connect with local employer               

Student Employment Service

است که به داشنجویان کمک می کند که پس از پایان دوره جذب بازار کار شوند. در ادامه این دو قسمت را به طور کامل توضیح خواهیم داد.

این که آیا شما در دره کاموکس ، بندر آلبرنی یا رودخانه کمپبل تحصیل می کنید ، هر جامعه رستوران هایی از یک نوع ، فعالیت های اجتماعی و فرصت هایی برای ماجراجویی را ارائه می دهد که نمی توانید در هیچ کجای دیگری بدست آورید.

Comox Valley :پردیس Comox Valley به عنوان محوطه اصلی دانشگاه یاد می شود و در 15 دقیقه با فرودگاه دره کاموکس در شهر کورتنای واقع شده است.  جمعیت این شهر 66 هزار نفر است. مساحت آن 1700 کیلومتر مربع زبان مردم این منطقه انگلیسی است و از نکات مهم آب و هوای مناسب این شهر است که تنها در 2 ماه دمای آن زیر صفر درجه سانتیگراد است و الباقی 10 ماه سال هوای بسیار مناسبی دارد.

Campbell River: رودخانه کمپبل که لقب ماهیگیری ماهی سالمون پایتخت کانادا را دارد و در فاصله 40 دقیقه رانندگی با شمال با دره کاموکس است. این منطقه برای ساکنان خود محیطی دوستانه را فراهم می آورد بدین معنی که فضای مناسبی برای مهاجران دارد.

Port Alberni :  بندر آلبرنی یک شهر بندری در مرکز جزیره ونکوور است ، با 11 ساعت رانندگی در جنوب غربی دره کاموکس.   جنگلداری ، ماهیگیری و صنایع بازرگانی دریایی تجارتهای این منطقه است.  موقعیت مرکزی آن مکان توریستی مانند توفینو و ساحل غربی است که بسیار مورد توجه بازدید کنندگان است.

دانشجویان دوره کارآموزی تجربه کاری ارزشمند و آموزش های شغلی مرتبط با رشته تحصیلی خود را کسب می کنند.  برخی از کارآموزی ها دارای پوزیشن های پرداخت می شوند ، در حالی که برخی دیگر بدون پرداخت حقوق  هستند. در خارج از دانشگاه نیز کار وجود دارد و کارفرماها از دانشجویان حین تحصیل کالج NIC بطور منظم کارمند پاره وقت استخدام می کنند.  ویزا تحصیلی شما اجازه می دهد تا حداکثر 20 ساعت در هفته  بصورت پاره وقت و بصورت تمام وقت در زمان تعطیلات زمستانی و تابستانی کار کنید.  بسیاری از پروژه های تحقیقاتی صنعتی در کالج NIC برای شرکتها و سازمانها انجام می شود. این امر موجب می شود که فارغ التحصیلان بیشتر به صنعت و شرکتها نزدیک باشند و حتی قبل از فارغ التحصیلی با شرکتها در خصوص کار و گرفتن پوزیشن کاری قرارداد بسته باشند.

یکی از منابع استخدامی این کالج برگزاری نمایشگاه حرفه ای سالانه NIC است بدین معنی که در این نمایشگاهها کارفرماها و شرکتها برای جذب نیروی کار متخصص می آیند و شما می تئانید به آنها رزومه داده و در مصاحبه آنها شرکت کنید. این یکی از بهترین موقعیت های کاریابی است که این کالج برای دانشجویان خود فراهم می کند. همچنین این کالج با شرکتها و و سایر شبکه کاریابی نیز در ارتباط است که به شما امکان می دهد مسیرهای شغلی بالقوه را کشف کرده و در طول سال تحصیلی با کارفرمایان در ارتباط باشید. همچنین این کالج دارادی دفتری است که به شما کمک می کند تابرای مصاحبه های کاری اماده شوید و یا رزومه کاری و راهبردهای خود را برای جستجوی شغل آماده نمایید.

Connect with local employer :  

در واحد ارتباط با کافرما به شما کمک می شود که یکی از دوره های کارورزی Co-operative education  و Internship  را بگذرانید. در دوره Co-operative education شما به صورت تمام وقت سر کار می روید و حقوق دریافت می کنید و تجربه کاری کسب می نمائید. در دوره Internship   شما می توانید به صورت نیمه وقت و یا تمام وقت سر کار روید اما شاید حقوقی دریافت نکنید. نکته مهم این است این دورها جزو دوره تحصیل شما حساب می شود و بسیار برای اشتغال شما پس از تحصیل مهم است. به صور خلاصه تفاوت این دودوره در زیر توضیح داده شده:

Internship   

CO-OP

180- 360 ساعت طول دوره

420 ساعت طول دوره

تمام وقت و نیمه وقت

تمام وقت

با حقوق یا بدون حقوق

با حقوق

 

Student Employment Service

این پیغام واحد خدمات اشتغال دانشجویی در کالج NIC است: از کارشناسان استخدام دانشجویی ما یک بار مشاوره بگیرید.  با داشتن منابع شغلی عملی و کارکنان مفید ، ما در اینجا هستیم تا در مسیر شغلی به شما کمک کنیم.  ما می توانیم به شما کمک کنیم که:

  • آماده سازی برای مصاحبه شغلی    2-  بهبود نامه و رزومه کاری خود     3-  شخصی سازی پروفایل های آنلاین خود 4-  گزینه های شغلی خود را کاوش کنید    5-  دسترسی حرفه ای و پشتیبانی از سایتهای جستجوی کار    6-  یافتن اطلاعات شغلی و صنعتی    7-  یافتن اطلاعات شغلی و صنعتی   8-  شما را از طریق شبکه CareerCentral با کارفرمایان متصل کنید. 

در نهایت، سطح علمی بالای این کالج و دورهای متفاوت آن در مقاطع فوق دیپلم و لیسانس و دوره فوق لیسانس شرایط بسیار مناسبی را برای دانشجویان به وجود آورده تا با گذراندن دوره تحصیلی خود در این کالج به راحتی جذب بازار کار شوند.


سیستم انتقال دانشجو:

این کالج سیستم University Pathway  نیز دارد این سیستم به دانشجو کمک می کند که پس از یکسال یا دوسال از تحصیل خود در کالج،  الباقی دوره لیسانس را در دانشگاه بسیار معتبری در کانادا به اتمام برساند و مدرک از آن دانشگاه بگیرد. این سیستم مزیتهای بسیاری دارد. اول اینکه شما با هزینه های کمتری می توانید دو سال از تحصیل دوره لیسانس خود را در کالج به پایان برسانید. دوم اینکه شاید شما وقتی بخواهید مستقیم از ابتدا لیسانس خود را در دانشگاههای معتبری آغاز کنید اما نتوانید حداقل های دانشگاه را برآورده نمائید یا اینکه پذیرش به شما ندهند اما با یکسال یا دوسال تحصیل در این کالج به راحتی می توانید وارد دوره  لیسانس دانشگاه شوید.

لیست برخی از این دانشگاههای معتبر به شرح زیر است:

The university of British Columbia

Thompson Rivers University

Simpn Fraser university (SFU)

Vancouver Island University

University of Northern British Columbia

University of Victoria

 

بطور کلی کالج NIC با 114 دانشگاه معتبر سیستم و قرارداد انتقال دانشجو دارد.